„Podróże z plecakiem” - wyjazd do Wąwolnicy

W środę 6 marca 2024 r. dzieci z klasy I „a” i III „d” ze swoimi plecakami udały się na wycieczkę do Wąwolnicy. Naszym celem była Manufaktura Czekolady „DELISIS – Siostry Rejmak”, gdzie ciepło przywitali nas jej pracownicy. Dzieci zajęły miejsca przy stanowiskach pracy. Pani, która prowadziła zajęcia, przybliżyła dzieciom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny na temat czekolady, który informował, kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów. Prowadząca zajęcia wytłumaczyła dzieciom, do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich na stołach, po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy tworzył wybrane, dowolne pralinki z przygotowanej masy czekoladowej.

Było słodko i pysznie! Manufaktura to fantastyczne i bardzo przyjemne miejsce dla dzieci i dorosłych.

Po warsztatach nastąpił kolejny punkt wycieczki – spacer do Sanktuarium Matki Boskiej Kębelskiej – lubelskiej Częstochowy. Dzieci w skupieniu oddały się modlitwie przed obrazem Matki Boskiej Kębelskiej, powierzając jej swoje prośby.

Wycieczka realizowana w ramach innowacji „Podróże z plecakiem” była udana, pełna wrażeń i nowych wiadomości.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym