Kobieta z pasją w obiektywie świetliczaków

Dnia 04.03.2020 r. na zajęciach świetlicowych w kl. II „a” i II „c” mieliśmy zaszczyt gościć Panią Teresę Jędrej – utalentowaną malarkę z koła malarskiego w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Pani Teresa zaprezentowała uczniom trzy namalowane różnymi technikami obrazy: kwiaty (farbą akwarelową i olejną) oraz ikonę Matki Bożej. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć blejtramę (płótno naciągnięte na drewnianą ramkę), sztalugę, jak również dowiedzieć się, w jaki sposób powstają ikony. Ogromną ciekawostką był fakt, iż farby używane do pisania ikon zostały wykonane z naturalnych składników. Świetliczaki obejrzały także różnej wielkości pędzle, a także szpachelki. Wyjątkową atrakcją były ćwiczenia praktyczne, podczas których każdy uczestnik pod okiem artystki mógł samodzielnie lub przy pomocy namalować na blejtramie kreatywną ilustrację. Nie zabrakło tam także kolorowych kwiatów z okazji dnia kobiet. Zajęcia malarskie przebiegły w bardzo spokojnej i pełnej wrażeń artystycznych atmosferze.

Składam serdeczne podziękowania Pani Teresie Jędrej za poprowadzenie niezmiernie atrakcyjnych zajęć, które być może w przyszłości zaowocują rozkwitem talentów malarskich u niektórych uczniów.

Dorota Nowak