Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego

„Recyklingowy pejzaż”

Na kolaż z materiałów wtórnych dla klas I - III szkoły podstawowej

Konkurs realizowany w ramach w ramach akcji Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży na terenie Gminy Bełżyce w 2017 roku pod hasłem „Ochrona środowiska w naszych rękach – co warto wiedzieć, umieć i realizować”

Cele konkursu

• kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci
  • podniesienie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska,
  • promowanie i nauka selektywnego zbierania odpadów i powtórnego wykorzystania surowców wtórnych
  • kształtowanie pozytywnej postawy względem środowiska naturalnego oraz uświadomienie problemu nadmiernej ilości odpadów,
  • promocja ochrony przyrody,
  • pobudzenie wyobraźni plastycznej i kreatywności oraz umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum.

Warunki uczestnictwa:

• Konkurs adresowany jest do uczniów klas I- III z naszej szkoły
  • Format prac – A4 – prace w innych formatach nie będą brane pod uwagę.
  • Technika – kolaż z materiałów wtórnych
  • Prace indywidualne – wykonane SAMODZIELNIE!
  • Nie przyjmujemy prac zbiorowych.
  • Prace czytelnie opisane na odwrocie – imię i nazwisko autora, klasa, należy składać do 9 listopada u pani Edyty Rząd .
  • Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone , zrolowane, nie będą brane pod uwagę.
  • Prace przechodzą na własność organizatorów.
  • Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu swoich danych osobowych i opublikowanie nazwisk zwycięzców na stronie internetowej szkoły.