W szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urzędem Miasta i Gminy Bełżyce przeprowadzono szereg konkursów w ramach akcji Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży na terenie Gminy Bełżyce w 2017 roku pod hasłem „Ochrona środowiska w naszych rękach – co warto wiedzieć, umieć i realizować”.

W klasach I – III zrealizowany został min.  Szkolny Konkurs Plastyczny „Recyklingowy pejzaż” Przeprowadzenie konkursu poprzedzone było zajęciami o ekologii, na których uczniowie zdobyli wiadomości dotyczące segregacji śmieci i wykorzystania materiałów wtórnych. Następnie wykonali prace plastyczne wykorzystując surowce wtórne jako materiały plastyczne.

Wyniki konkursu

I miejsce – Oskar Bąk kl. III a

II miejsce – Piotr Jakubowski kl. III e

III miejsce  - Gabriela Bednarz kl. II a

Wyróżnienia:

• Emilia Widelska kl. III  b
  • Weronika Opoka kl. III d
  • Wiktor Tomasik kl. III a
  • Przemysław Grzegorczyk kl. III b
  • Filip Stachyra kl. III d

Uczniowie klas IV – VI  mieli za zadanie zastanowić się jak oni i ich rodziny mogą dbać o środowisko naturalne na co dzień? Jak oszczędzać wodę i energię czy segregować śmieci? Swoje refleksje   w postaci rysunków  przekazali  na Szkolny Konkurs Plastyczny „Ekologia na co dzień”

Wyniki Konkursu

I miejsce – Agata Sadurska  kl. IV b

II miejsce – Oliwia Dados kl. V b

III miejsce  - Olga Chmielewska  kl. IV d

Wyróżnienia:

• Lidia Karwowska kl. IV  a
  • Wiktoria Słotwińska kl. V b
  • Angelika Widyńska  kl. IV d
  • Adrianna Widyńska  kl. V b
  • Wiktoria Jaremek kl. V b

W dniu 14 listopada odbyło się podsumowanie konkursów, wręczenie nagród i wyróżnień. Prace można podziwiać na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w szkole .