28 listopada 2017 roku odbył się w Lublinie Finał VIII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej Na strunach poezji.

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów formą poezji śpiewanej, zwrócenie uwagi na istotę i piękno tekstów piosenek, uwrażliwienie na dbałość i estetykę wykonania śpiewanych utworów oraz promowanie młodych talentów.

Zmagania finalistów odbyły się 28 listopada w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Wykonawcy podzieleni byli na 2 grupy wiekowe: siódme klasy i gimnazjum oraz klasy ponadgimnazjalne.

Paulina Tokarczyk z klasy 3 „b” gimnazjum oraz Bartosz Rumiński z klasy VII „b” szkoły podstawowej mieli do pokonania 25 wykonawców.

Ogłoszenie wyników i koncert laureatów odbył się 29 listopada 2017 roku w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX wieku w Muzeum Lubelskim na Zamku.

Gwiazdą muzyczną koncertu był występ lubelskiego poety, pieśniarza i kompozytora Marka Andrzejewskiego.

Bartosz Rumiński zdobył wyróżnienie za interpretację piosenki z repertuaru Grzegorza Turnaua Cichosza.

Gratulacje!!!

bartosz ruminski