REGULAMIN X OGÓLNOPOLSKIEGO

KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dla wychowanków świetlic szkolnych „Pomidorek czy szczypiorek – magiczny świat wierszy Jana Brzechwy

Patronat nad konkursem objął Śląski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Pyskowice.

123455.png

Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach zaprasza dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Pomidorek czy szczypiorek- magiczny świat wierszy Jana Brzechwy” zwanym dalej „Konkursem”.

I. ORGANIZATOR

Organizatorem Konkursu jest Świetlica Szkoły Podstawowej nr 5 w Pyskowicach, wychowawca świetlicy: mgr Beata Krasówka zwane dalej „Organizatorem”.

tel. 795 506 083 e-mail: kkra81@gmail.com

II. CEL KONKURSU

• Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci,
  • Promowanie autorów literatury polskiej,
  • Kształtowanie gustów czytelniczych,
  • Podniesienie poziomu czytelnictwa,
  • Mobilizowanie uczniów do czytania,
  • Aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursie,
  • Kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne inspirowane wierszem,
  • Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży,
  • Odkrywanie młodych talentów,
  • Umożliwienie prezentacji uzdolnień,
  • Promocja świetlic szkolnych.

III. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

• Tematem przewodnim prac będą ilustracje do jednego lub wielu wierszy Jana Brzechwy.
  • Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe w szkołach podstawowych.
  • Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: uczniowie klas I i II oraz uczniowie klas III i IV osobno dla prac płaskich i prac przestrzennych
  • Termin nadsyłania prac: 29.03.2019r.
  • Z każdej placówki może być nadesłana dowolna ilość praca z każdej kategorii wiekowej.
  • Technika prac plastycznych: praca płaska lub przestrzenna w dowolnym formacie
  • Do pracy na odwrocie należy załączyć „Kartę zgłoszeniową” - załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
  • Praca musi być wykonana estetycznie, nie może być zniszczona.
  • Warunkiem udziału w konkursie jest podpisanie przez rodzica / opiekuna dziecka biorącego udział w konkursie i złożenie wraz z pracą plastyczną „Oświadczenia o wyrażeniu zgody         na przetwarzanie danych osobowych” – załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu oraz „Klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych” – załącznik nr 3 do Regulaminu.

IV. TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA PRAC

Prace należy złożyć, do dnia 25.03.2019 r. w świetlicy sala nr. 6, do p. Marii Bakalarz i w bibliotece szkolnej, do p. Elżbiety Góry.

V. OCENA PRAC KONKURSOWYCH

• Prace konkursowe będą oceniane przez Jury powołane przez Organizatora Konkursu.
  • Jury weźmie pod uwagę: jakość wykonania pracy oraz jej oryginalność.
  • Prace niespełniające zasad określonych w Regulaminie nie będą podlegały ocenie przez Jury.

VI. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORAZ OGŁOSZENIE WYNIKÓW

• Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w kwietniu 2019r.
  • Lista laureatów Konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Organizatora www.sp5swietlica.drama.pl.
  • Nagrody i dyplomy zostaną przesłane laureatom pocztą lub zaproszone na galę wręczenia nagród

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• Złożenie pracy jest jednoznaczne z zaakceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.
  • W sprawach nieobjętym niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.
  • Wszystkie prace zgłoszone do Konkursu stają się własnością Organizatora. Autorzy prac przenoszą na Organizatora prawa do publikacji dzieła.
  • Zapytania dotyczące konkursu prosimy kierować do Organizatorów konkursu, p. Marii Bakalarz i Elżbiety Góry.

Załączniki>>