SZKOLNY RADIOWĘZEŁ – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach  bierze udział w rządowym projekcie „Laboratoria Przyszłości”, dzięki któremu otrzymała różnego rodzaju sprzęt w tym szkolny radiowęzeł.  Jego inauguracja  odbyła się 3 marca 2022r. Opiekę nad nim sprawuje Samorząd Uczniowski.  To właśnie tego dnia spełniło się kolejne marzenie o szkole na miarę XXI wieku.  Od tej pory uczniowie chętnie korzystają z tej formy przekazu.  Każdego dnia, w czasie długich przerw, włączają muzykę, którą sami wybierają. W każdym tygodniu można posłuchać czegoś innego. Były piosenki z bajek, filmów, muzyka poważna, odgłosy natury, muzyka lat osiemdziesiątych, polski rock itp. W pierwszy dzień wiosny przez szkolny radiowęzeł popłynęły pozdrowienia dla uczniów i nauczycieli. Ponadto dzięki posiadaniu takiego medium uczniowie przygotowują słuchowiska tematyczne z okazji różnych uroczystości, świąt itp. To także doskonałe narzędzie do przekazywania ważnych informacji, komunikatów.

Jesteśmy dumni z posiadania swojego radiowęzła.  Mamy nadzieję, że wielu naszych uczniów poczuje „radiowego bluesa”.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Ewelina Gajowiak