WYCIECZKA DO ZOO W WOJCIECHOWIE

30 września 2019r.  uczniowie klasy O b i II c udali się na wycieczkę do Wojciechowa. Celem wyprawy był Park Zwierząt –  Zoo, liczące kilkadziesiąt gatunków zwierząt w tym zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dzieci widziały: lwy, pumy, wielbłądy, antylopy, małpy,  jelenie, szopy, kozy, osły, alpaki i różne gatunki ptaków.

Po spacerze alejkami Zoo dzieci z apetytem zjadły  kiełbaski pieczone na ognisku. Zabawy na placu zabaw to ostatnia atrakcja wycieczki.

Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Dlatego  wycieczka do Zoo była kolejną ciekawą przygodą dla naszych uczniów.  Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

A. Ambrożkiewicz

A. Ćwiklińska