Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Miesiąc czerwiec to w naszej szkole wzmożony czas wyjść, wyjazdów i wycieczek. Uczniowie klasy I „a„ i klasy I „b” również w tym okresie udali się na wycieczkę. Odwiedziliśmy Lubelskie Schronisko Dla Zwierząt, a następnie pojechaliśmy na lotnisko do Świdnika. Każda klasa wcześniej przygotowała się na spotkanie ze zwierzętami i zorganizowała w szkole zbiórkę. Zbieraliśmy koce, poduszki, narzuty, kołdry, zabawki, gryzaki i wszystko, co tylko mogłoby polepszyć żywot tych wspaniałych czworonogów.

Następnie wyruszyliśmy na lotnisko do Świdnika. Tu zwiedzaliśmy Port Lotniczy, mieliśmy możliwość zaobserwowania odprawy pasażerów. Pan przewodnik szczegółowo i z pasją opowiadał o tym, co dzieje się na lotnisku. O ludziach pracujących na nim, o ich zawodach i funkcjach, jakie pełnią. Najbardziej emocjonującym momentem dla uczniów okazały się przylot i odlot samolotu. Pomimo, że nie mieliśmy możliwości odbycia lotu, to sam fakt obserwacji był nie mniej ekscytujący.

Zdjęcia>>

12 czerwca 2019r. uczniowie zerówek odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach. Dzieci miały okazję zwiedzić remizę, zapoznać się z elementami stroju oraz atrybutami strażaka, zobaczyły również wyposażenie wozu strażackiego. Największą radość sprawiło uczniom podanie prądu gaśniczego. Dziękujemy druhom za tak ciekawą lekcję!

Zdjęcia>>

Aleksandra Siedlecka

Katarzyna Zygo

Uczniowie klasy I ,,a” poznają różne zawody. Ostatnio zapoznawali się z zawodami związanymi z lotnictwem. Teraz przyszedł czas na zawód fryzjerki. Dzięki zaproszeniu pani Justyny Rachwał do swojego zakładu fryzjerskiego mogliśmy poznać tajniki tego zawodu. Dzieci interesowało wyposażenie, sprzęt oraz zasady pracy, jakie musi przestrzegać każdy fryzjer. Najbardziej podobała się dzieciom możliwość zmiany fryzury. Mateusz oraz wszystkie dziewczynki poddali się stylizacji pani Justyny. Było dużo zabawy i śmiechu. Każdy chciał pięknie wyglądać. Bardzo dziękujemy za to zaproszenie, z pewnością było to cenne doświadczenie dla dzieci.

Zdjęcia>>

Elżbieta Gontarczyk

11 czerwca klasę 0 „b” odwiedziła p. Monika z Fundacji Canituus z psem terapeutą. Celem odwiedzin było przeprowadzenie zajęć edukacyjno - rekreacyjnych z udziałem odpowiednio wyszkolonego psa. Zajęcia poprzez zabawę z psem wspomagały aktywność ruchową, uczyły i wprowadzały elementy wychowawcze.

Zdjęcia>>

Beata Król

Kolejną lekturę klasa 2b omawiała przy pomocy lapbooków. Tym razem w papierowe teczki okazały świetnym sposobem na „Elfa”. Tradycyjnie uczniowie uzupełniali metryczki, informacje o Elfie, wklejali informacji o autorze, poznawali związki frazeologiczne związane z psem oraz innych psich bohaterów literackich. Ponadto rysowali i kolorowali bohaterów, tworzyli relację na podstawie ilustracji i spisywali listę obowiązków, związaną z pojawieniem się w domu psa. Uczniowie swoje teczki tworzyli z wielkim zaangażowaniem, wykazując się dużą kreatywnością.

Zdjęcia>>

Beata Zięba

Dzieci z klas I przez cały rok szkolny uczestniczyły w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Na zajęciach podejmowane były różne tematy, zgodne z zainteresowaniami dzieci. Dzieci mogły się również spełniać w swoich uzdolnieniach językowych poprzez zabawy, piosenki, a także różne formy plastyczne. Ewaluacją zajęć II półrocza była wystawa prac „Monster body”, którą można podziwiać na korytarzu szkolnym.

Zdjęcia>>

Edyta Anasiewicz

„Kocham Was, Rodzice z serduszka całego

i życzę Wam, kochani – wszystkiego najlepszego!”

Jak co roku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, świętowali Dzień Mamy i Taty.

W ten szczególny dzień wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po pięknych występach artystycznych dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Zdjęcia>>

Katarzyna Zygo

Aleksandra Siedlecka

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo