Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

„Rosnę i rozwijam się, czyli eksperymentowanie w klasie IIa”, to zajęcia prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej. Odbywają się one raz w tygodniu. Ich głównym celem jest rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci uczą się dokładności, różnych sposobów pomiaru i cierpliwości. Wyciągają wnioski i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Mimo, że nie zawsze wszystkim dany eksperyment się udaje, to dobry humor i uśmiech na twarzach nas nie opuszczają.

Zdjęcia>>

                                                                                                                  Bogusz Anna

Jedną z podstawowych zasad zdrowego odżywiania się jest regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje drugie śniadanie, które uczeń zjada w szkole. Posiłek ten dzieci najczęściej przynoszą z domu, ale są też takie dni, kiedy mogą je sobie przygotować sami, wspólnie z kolegami i wychowawcą. Taki pracowity, kolorowy i pełen zdrowia poranek uczniowie klasy II a przeżyli w piątek, 12 października. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły różne smaczne i zdrowe produkty, z których przygotowały apetyczne kanapki.

Zdjęcia>>

                                                                                                                             Bogusz Anna

W poniedziałek 8 października klasa II a wybrała się do Urzędu Pocztowego.  W czasie wycieczki  dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka.  Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Obejrzeliśmy skrzynkę pocztową, mogliśmy zobaczyć co jest w środku. 

Wizyta ta poprzedzona była zajęciami związanymi z akcją, do której przyłączyła się nasza klasa. „ 100 kartek na 100 – lecie odzyskania niepodległości” to akcja, która polega na wymianie kartek pocztowych między szkołami z całej Polski. Zadaniem uczniów było wypisanie kartek i zaadresowanie ich. Nasze kartki trafią między innymi do Gdańska, Rzeszowa, Łodzi, Tarnowa, Piły czy Białegostoku. Nasze 100 kartek wyruszyło już w drogę, teraz czekamy na kartki, które przyjdą do nas. Dzięki tej akcji o istnieniu naszej szkoły dowiedzą się dzieci z całej Polski.

Dziękujemy pracownikom Urzędu Pocztowego w Bełżycach za miłe i życzliwe przyjęcie nas.

Zdjęcia>>

                                                                                                             Anna Bogusz

We wtorek 2 października klasy drugie wybrały się na szkolną wycieczkę do Zamościa. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do Zoo. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. O niektórych usłyszeliśmy pierwszy raz! Podziwialiśmy różne gatunki małp, puchaczy i mniejsze oraz większe „koty”. Byliśmy w motylarni, gdzie widzieliśmy ogromne, kolorowe motyle. Zwiedziliśmy rynek i jego zabytki. Dużą atrakcją była wizyta w Manufakturze Słodyczy. Każdy z nas miał możliwość własnoręcznego przygotowanie kolorowego lizaka i spróbowania przepysznych słodyczy. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji Mc’Donalds, gdzie na każdego czekał wcześniej wybrany zestaw z niespodzianką.

Zdjęcia>>

Anna Bogusz
Janina Widelska
Dorota Niewczas

Pierwszego dnia października w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia wszyscy nasi chłopcy mieli swoje małe święto, które obchodzone jest 30 września. Z tej właśnie okazji jury w składzie – pani wychowawczyni i dziewczęta z naszej klasy, podczas tajnego głosowania zadecydowało o przyznaniu zaszczytnych tytułów. Wybrani zostali - Król Zerówki, Uśmiechu, Zabawy i Grzeczności. Podsumowaniem „królewskich wyborów” było wręczenie, wcześniej przygotowanych przez rodziców, prezentów dla wszystkich chłopców, a także słodkich upominków dla wszystkich uczniów naszej klasy.

Zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do zabawy i naszych zajęć.

Zdjęcia>>

Katarzyna Zygo

15 październik (poniedziałek)

Przywozy: Bez zmian.

Odwozy: Bezpośrednio po powrocie z mszy świętej w kościele.

16 październik (wtorek)

Przywozy:

Jaroszewice, Babin – 9.15

Matczyn, Wojcieszyn, Podole – 9.00

Kierz, Chmielnik – 8.25

Odwozy: Bezpośrednio po uroczystościach.

Uczniowie kl. II „c” będą realizować w I i II półroczu bieżącego roku szkolnego, projekt „Wszystkie Kolory Świata”, poprzez który doświadczą pozytywnych emocji i przekonają się, że pomaganie innym jest bardzo przyjemne, a co najważniejsze - może uratować życie innym dzieciom.

Celem projektu UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci z krajów rozwijających się.

Poprzez realizację projektu uczniowie poznają problemy dzieci pochodzących z tych krajów, dowiedzą się o problemie dostępu do szczepień.

Poza tym poznają sytuację swoich rówieśników w różnych krajach, zbierając informacje

o położeniu wybranego kraju, jego zwyczajach i kulturze.

To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku.
Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Czekamy teraz z niecierpliwością na materiały edukacyjne.

 

Bożena Watras – pedagog szkolny

Dorota Niewczas – wychowawca kl. II „c”

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo