Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

14 czerwca uroczyście podsumowaliśmy konkursy profilaktyczne realizowane w kl. 0 – IV

  1. „Czyste powietrze wokół nas” – uczniowie oddziałów przedszkolnych
  2. „Mam prawo do czystego powietrza” – uczniowie kl. I
  3. „Nie pal przy mnie, proszę” – uczniowie kl. II – III
  4. „Wybieram zdrowie” – uczniowie kl. IV

Uczniowie wykonali 130 prac w różnych kategoriach: plakat, utwór wierszowany i prezentacja multimedialna. Wybór tych najlepszych był niezmiernie trudny. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a laureaci super nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bełżyce, Radę Rodziców naszej szkoły oraz właścicieli księgarni „Topa-z” w Bełżycach. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy, a uczestnikom konkursów gratulujemy pomysłowości w tworzeniu swoich dzieł.

Niektóre prace naszych uczniów zostały zaprezentowane uczestnikom Wojewódzkiej Konferencji „Uczniowie biegną po zdrowie” w dniu 12 czerwca 2018 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zorganizowanej przez Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.

Zdjęcia>>

Bożena Watras – pedagog szkolny

W dniu 12 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „Uczniowie biegną po zdrowie”.

W spotkaniu wziął udział Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, Kurator Oświaty – Teresa Misiuk, Agnieszka Kowalska – Głowiak - Dyrektor Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także uczniowie, opiekunowie, dyrekcja nagrodzonych szkół oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Uroczystość uatrakcyjniona była występami artystycznymi dzieci z Przedszkola nr 35 w Lublinie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

O sposobach realizacji programów zdrowotnych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach zapoznała zgromadzonych Bożena Watras – pedagog szkolny.

Celem konferencji było zachęcenie do kształtowania w placówkach oświatowych właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych; propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia poprzez promowanie mody na niepalenie w aspekcie chorób cywilizacyjnych; zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości czynnego i biernego palenia tytoniu a także kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych i przemyślanych decyzji dotyczących palenia papierosów – tradycyjnych i elektronicznych.

Zdjęcia>>

konferencja b watras

W dniach 8-9 czerwca odbył się biwak dla uczniów uczęszczających na zajęcia ruchowe realizowane przez nauczycieli Annę Bogusz i Andrzeja Mazurka w ramach innowacji pedagogicznej. Celem biwaku była weryfikacja umiejętności jakie uczniowie zdobyli w ramach realizowanych założeń programu zajęć. Oprócz dobrej zabawy, czyli dyskoteki, seansu filmowego i kibicowaniu biało- czerwonym w meczu towarzyskim, nauczyciele przeprowadzili krótki test sprawnościowy i symulację sytuacji kryzysowej. Zadaniem uczniów było pokonanie toru przeszkód, właściwe zachowanie się podczas wypadku jednego z uczestników biwaku oraz wypełnienie krótkiej ankiety na temat prowadzonych zajęć.

Okazało się, że uczniowie klas Ia i IIIa, potrafią nie tylko „ dokazywać”. Potrafią również udzielić pierwszej pomocy w lekkich wypadkach, wiedzą jak się zachować i jakie służby zawiadomić podczas sytuacji kryzysowej. Są aktywni ruchowo i podejmują wyzwania, przełamują swoje lęki i obawy. Uśmiechnięte buzie na kartach podsumowujących zajęcia potwierdzają, że zajęcia ruchowe okazały się tzw. „ strzałem w 10”

Zdjęcia>>

Anna Bogusz

Andrzej Mazurek

Zakończyliśmy realizację kompleksowego projektu kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci „Cybernauci” , którego głównym celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci i wykorzystywania TIK przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

CYBERNAUCI 2018

Bożena Watras – pedagog szkolny

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Społecznym  „Dzwonek na Obiad” poświęcony najwrażliwszej grupie społecznej – dzieciom i młodzieży. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie postawy dobroczynności, tolerancji, kształtowanie ludzkich postaw w oparciu o wartości i normy ogólnoludzkie, ale przede wszystkim pomoc niedożywionym dzieciom i młodzieży.

dzwonek na obiad 2018

Bożena Watras – pedagog szkolny

Dnia 07.06.2018 uczniowie zerówek: 0a, 0b, 0c, 0d pojechali na wycieczkę do wioski indiańskiej. Na uczniów czekały ciekawe atrakcje, m.in. tory przeszkód, przejście przez labirynty oraz zabawy zręcznościowe, tj. strzelanie z łuku czy łowienie kaczek. Kolejną atrakcją był zjazd na linie, który przysporzył wielu pozytywnych emocji. W wiosce indiańskiej znajdują się również zwierzęta, które można karmić i pogłaskać, ponieważ są oswojone i przyjaźnie nastawione do ludzi. Kolejną atrakcyjną aktywnością dla dzieci był pobyt na trampolinie, w basenie z kulkami oraz na dmuchańcach. Po wykorzystaniu takich nakładów energii konieczny był odpoczynek oraz posiłek aby mieć siły na kontynuację uczestnictwa w kolejnych niespodziankach. Bardzo ciekawy okazał się pobyt w indiańskich namiotach- tipi, w których uczniowie mieli okazję poznać kuchnię, kulturę Indian oraz sposoby zdobywania pokarmów. Po tak wielu atrakcjach wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wioska indiańska jest godna polecenia, miejmy nadzieje, że będziemy mieli okazję tam wrócić.

Zdjęcia>>

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo