Lekcja obywatelska w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

Uczniowie grupy 0 „b” i 0 „c” mieli przyjemność wzięcia udziału w lekcji obywatelskiej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W ramach spotkania dzieci zapoznały się z historią i zasadami pracy urzędu, mogły samodzielnie pobrać numerek i w Biurze Podawczym postawić pieczątkę na pamiątkowym dyplomie. Zwiedziły również schron i przejścia podziemne. W Centrum Kryzysowym znajdującym się na 11 piętrze urzędu podziwiały widok na panoramę Lublina. Najważniejszym punktem wycieczki było spotkanie z Panem Robertem Gmitruczukiem, wicewojewodą Lubelskim. Pan Wojewoda zaprezentował uczniom najważniejsze odznaczenia państwowe nadawane przez Prezydenta RP. Wycieczka wzbudziła ogromne emocje i zainteresowanie ze strony dzieci.

Aleksandra Mirosław
Magdalena Lewandowska