Dyktando w biegu

Uczniowie z klasy 2 „d” przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Biegające dyktando to zabawowa forma dyktanda rozwijająca nie tylko wszystkie sprawności językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie, ale stanowi również doskonały trening pamięci i refleksu.

Zasady bieganego dyktanda są proste. Uczniowie dobrani w dwuosobowe zespoły: jedna osoba pełniła funkcję biegacza (musiała podbiec do tekstu dyktanda i jak najwięcej zapamiętać), druga – pisarza (zapisywała to, co usłyszała od kolegi),

Forma współzawodnictwa motywuje i bawi, a  połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym