PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX wieku, kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października.

Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku IASL jako hasło przewodnie MMBS wybrało – „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Nasza biblioteka także w październiku obchodzi Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Udało nam się już zrealizować niektóre działania:

* Ogólnopolską Akcję Czytelniczą – „Czytamy z Sercem”,

* Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na „Model Przestrzenny Serca”,

* Szkolną Zbiórkę Charytatywną – „Makulatura na Misje” – budowa studni głębinowej w Afryce,

* Całoroczny Konkurs Czytelniczy na „Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2023/2024,

* Akcję Bookcrossingową dla uczniów klas 0-III,

* Tematyczną gazetkę na korytarzu.

Ponadto, w miesiącu październiku:

* Ogłosimy Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 0-III „Mój ulubiony Bohater Bajkowy”,

* Zorganizujemy Ślubowanie na Czytelnika dla Zerówek,

* Zaprosimy Bibliotekę Mobilną,

* Zorganizujemy Pokaz Zumby dla klas starszych,

* W ramach Innowacji pedagogicznej zorganizujemy zajęcia z Dogoterapii dla uczniów z klasy II „d”

Zapraszamy do udziału w październikowych zajęciach i konkursach.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat