Wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Legendarny Lublin”

legendaZ przyjemnością ogłaszamy wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas IV szkół podstawowych „Legendarny Lublin”. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty.

Uczestnicy mieli za zadanie samodzielne opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka, którego przewodnim tematem były „Legendy Lublina dla dzieci” wg Magdaleny Mazur-Ciseł.

Komisja w składzie:

• Marta Mianowana - dyrektor szkoły
  • Ewa Jaworska – bibliotekarz – Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
  • Paulina Muzyczka – nauczyciel języka polskiego
  • Ewa Borkowska - nauczyciel plastyki

wyłoniła dziesięć najlepszych prac, których autorzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu:

• Antoni Pruszkowski i Radosław Kaliniak, kl. IVd, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, opiekun: p. Agnieszka Piłat.
  • Natalia Dzwonnik i Zuzanna Siwiec, kl. IVa, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Kochanowskiego w Końskowoli, opiekun: p. Natalia Trochim.
  • Hanna Drozd i Iga Wojcieszek, kl. IVb, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Przybysławicach, opiekun: p. Anna Gnieciak.
  • Przemysław Ścibak i Filip Puk, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Lipsku, opiekun: p. Monika Ścibak.
  • Nikola Lipiec i Hanna Bielak, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym, opiekun: p. Bożena Fusiarz.
  • Antonina Kozak i Patrycja Czarnecka, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wąwolnicy, opiekun: p. Marlena Pęcak-Wałach.
  • Maja Stępień i Ksawery Łokcewicz, kl. IVa, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, opiekun: p. Agnieszka Majewska.
  • Julia Drozd i Gabriela Bartnik, kl. IVc, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, opiekun: p. Anna Czyżewska.
  • Nina Starzec i Filip Czerniec, kl. IVb, Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie, opiekun: p. Beata Sławacka.
  • Lena Pietrasińska i Dawid Jusiński, kl. IVb, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie, opiekun: p. Dorota Chęć.

Przy ocenie zwracano uwagę na zgodność z tematem, znajomość legend, samodzielność i staranność wykonania oraz ogólne wrażenie estetyczne. Zadanie komisji było niesamowicie trudne, otrzymaliśmy 29 prac. Większość z nich prezentowało bardzo wysoki poziom i duże zaangażowanie ze strony uczniów.

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w II etapie konkursu, który odbędzie się 16.02.2024 r. w godzinach 9:00 – 10.30 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka ul. Smyczkowa 3, 20-844 Lublin.