#ŁączyNasPamięć - „AKCJA ŻONKILE” W klasie IIII „b”

Muzeum POLIN zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną Żonkile już po raz dwunasty. Organizatorem Akcji jest Muzeum Żydów Polskich, zaś honorowy Patronat nad Akcją objął Prezydent Miasta Warszawa oraz Minister Edukacji Narodowej. Celem jest rozpowszechnianie symbolu żonkila oraz szerzenie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności i potrzebę dialogu ponad podziałami.

Biblioteka szkolna we współpracy z uczniami z klasy III „b” wzięła udział w wydarzeniu Żonkile, oglądając film animowany na podstawie opowiadania „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz wykonując symboliczne żonkile z papieru. Tym samym pokazaliśmy, że łączy nas pamięć.

Dorota Nowak
Elżbieta Gontarczyk