Na promocję zdrowia w szkołach składa się szereg oddziaływań wychowawczych i przedsięwzięć animacyjnych, których zadaniem jest wdrożyć ucznia do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jednym z takich elementów są ćwiczenia fizyczne. W naszej szkole raz w tygodniu spotykamy się na zajęciach ruchowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem i niemal zawsze 100% frekwencją zapisanych uczniów. Gramy w różne gry - te „stare”, które często modyfikujemy do naszych potrzeb, jak i „nowe”, które poznajemy dzięki internetowi i naszym uczniom, którzy są dla nas inspiracją.

Anna Bogusz

Andrzej Mazurek