Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w młodszym wieku szkolnym. Jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się. Poprzez swoje prace dziecko przekazuje własne, indywidualne spojrzenie na świat. Uczniowie z klas I – III mają okazję, by rozwijać talenty, wzbogacać możliwości artystyczne oraz poznawać różnorodne techniki plastyczne na kółku plastycznym. Na zajęciach uczniowie kształcą wyobraźnię, zaspokajają potrzebę aktywności oraz doskonalą sprawność manualną. Tematyka zajęć jest dobierana stosownie do pór roku i zainteresowań dzieci. Na ostatnich zajęciach uczniowie robili laurki dla babci i dziadka. Biorą również udział w licznych konkursach plastycznych organizowanych w szkole i poza nią. Sprawiają im one ogromną radość i poczucie sukcesu z uzyskanych efektów. W styczniu dzieci wzięły udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Origami – „Magia zamknięta w papierze, łąki, pola, polany”. Wykonanie obrazu z origami wymagało dużego zaangażowania, wytrwałości i zajęło kilka dni. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Beata Król