Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W swoich pięknie udekorowanych salach dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękne programy artystyczne. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi pociechami. Zadaniem dzieci było wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki . Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy zadbali o stronę konsumpcyjną uroczystości, przygotowując poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zdjęcia grupa 0a

Zdjęcia grupa 0b