Zdrowie jest dla człowieka wartością podstawową, zadaniem nauczycieli jest więc uświadamianie uczniów już od najmłodszych lat, iż mają oni duży wpływ na swój własny rozwój. Realizujemy w związku z tym w kl. 0 – III wiele projektów promujących zdrowy styl życia, m.in.: Śniadanie daje moc; Moje dziecko idzie do szkoły; Zdrowo jem, więcej wiem; Czyste powietrze wokół nas; Nie pal przy mnie, proszę.

25 stycznia 2018 roku uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Lublinie, które było swojego rodzaju podsumowaniem realizacji tych przedsięwzięć. Tematem przewodnim spotkania było przypomnienie i utrwalenie zasad prawidłowego odżywiania, roli aktywności fizycznej, unikania używek. Mamy nadzieję, że dobre nawyki naszych uczniów pomogą im uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi.

Bożena Watras – pedagog szkolny