„Już rozgościła się wiosna,

słońce i kwiaty przyniosła.

Huśta się lekko na tęczy,

Motyle i ptaki ślą wiośnie buziaki.”

W związku z nadejściem nowej pory roku uczniowie klasy 0”c” zorganizowali w sali „Zielony parapet”. Znajdują się na nim zasadzone cebulki oraz rzeżucha. Dzieci pamiętają o tym, że aby roślina wyrosła należy ją odpowiednio pielęgnować. Wiosna to również czas Świąt Wielkanocnych. W oczekiwaniu na te radosne dni uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Kurczaki” oraz „Pisanki”. W klasie odbyło się tradycyjne „jajeczko”. Spotkanie było okazją do podzielenia się jajkiem i złożenia sobie życzeń, a także posmakowania wielkanocnych potraw.

A. Siedlecka