100 książek na 100-lecie urodzin Świętego Jana Pawła II

„Pragnę...wypowiedzieć tę radość jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny” - Święty Jana Paweł II

18 maja 2020 roku minęło 100 lat od narodzin Karola Wojtyły, dziś Świętego Jana Pawła II.

Z tej okazji uczniowie klas 0b i IIa w miesiącu październiku realizowali projekt pod nazwą

„100 książek na 100-lecie urodzin Świętego Jana Pawła II”.

Dzieci przez tydzień gromadziły książki o papieżu Polaku. Wspólnie udało nam się zebrać 100 o różnorodnej tematyce. Podczas zajęć poświęconych patronowi naszej szkoły uczniowie przedstawiali ciekawostki na temat Świętego Jana Pawła II, wykonali pracę plastyczną pt. „Flaga papieska”, wyszukiwali informacje w zgromadzonej literaturze. Z wielkim zaciekawieniem oglądali kolorowe albumy, słuchali ulubionych pieśni papieża, oglądali filmy przedstawiające biografię naszego patrona. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie ulubionego utworu papieża pt. „Barka”.

Celem naszego wspólnego projektu było przybliżenie uczniom postaci wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II, przypomnienie najważniejszych faktów z jego życia i posłannictwa.

Wychowawczynie klas 0b i IIa

Aleksandra Siedlecka