Akcja edukacyjna pn.: „eMOCje W GŁOWIE”

UNICEF Polska eMOcje W GLOWIE akcja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „eMOCje w GŁOWIE” przygotowanego przez Stowarzyszenie UNICEF Polska. Celem akcji jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać.

We współpracy z ekspertami UNICEF Polska przygotował zestaw materiałów edukacyjnych skierowanych do nauczycieli, rodziców/opiekunów oraz uczniów, które przybliżą tematykę zdrowia psychicznego. Jednym z ekspertów jest dr Ewa Odachowska-Rogalska, psycholog, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Dodatkowym elementem projektu jest komponent zwracający uwagę na sytuację, z którą mierzą się dzieci i młodzież przybywające do Polski z Ukrainy. Dzieci, które doświadczyły traumy związanej z wojną, potrzebują szczególnego wsparcia, kiedy trafiają do szkół i placówek w obcym dla nich kraju.

Linki do materiałów filmowych (wywiady z ekspertem)

Film dla rodziców „O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży”:

Film dla uczniów „Dla młodzieży i o młodzieży o zdrowiu psychicznym”: