rekrutacja 1

UCZNIOWIE KLAS III GIMNAZJUM!!!

ROZPOCZĘCIE NABORU DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Do Waszej dyspozycji będzie udostępniony elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór. ( https://lubelszczyzna.edu.com.pl)

W jednej bazie tego systemu znajdziecie prawie 500 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, z następujących miast i powiatów:

Miasta: Biała Podlaska, Chełm, Lublin;

Powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, janowski, krasnostawski, lubelski, łukowski, opolski, parczewski, puławski, rycki, włodawski, zamojski;

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie bardzo dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania wniosków będzie trwał od 19 maja do 6 czerwca br.

W gimnazjum otrzymacie login i hasło do swojego konta.

Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce ,,Przewodnik". Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją.
W zakładce ,,Oferta szkół" zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.

W zakładce ,,Gimnazja" znajdziecie wykaz gimnazjów, które wprowadzają dane osobowe kandydatów – brak gimnazjum na tej liście oznacza, że kandydat musi samodzielnie założyć swoje konto w systemie naboru.

W zakładce ,,Statystyki" zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco).

Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie gimnazjum oraz realizacji wytyczonych celów.