images3JFWH120

„Bezpieczna i przyjazna szkoła” to program rządowy na lata 2014-2016. Jest kontynuacją rządowego programu z lat 2008-2013, a także działań podjętych w 2013 roku w ramach kierunku polityki oświatowej państwa pn. Wzmacnianie bezpieczeństwaw szkołach i placówkach oświatowych oraz priorytetu Ministra Edukacji Narodowej pn. Rok Bezpiecznej Szkoły.

2 grudnia 2014 r. w gimnazjum w ramach ww. programu zostało przeprowadzone szkolenie dla klas I, II i III. Spotkanie na temat „Przeciwdziałania uzależnieniom, a w szczególności hazardowi i zagrożeniom w przestrzeni medialnej” przeprowadziła Iwona Dąbrowska główny specjalista, referat ds. rozwiązywania problemów uzależnień z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Lublinie. Głównym celem prelekcji z młodzieżą jest zwiększenie ich świadomości w obrębie zachowań ryzykownych, takich jak: zażywanie narkotyków i dopalaczy oraz możliwości uzależnienia od Internetu w tym także zjawiska cyberprzemocy.

02.12.2014