MODELE KOMÓRKI ZWIERZĘCEJ

Uczniowie klas piątych podczas zajęć z biologii omawiali budowę komórki zwierzęcej - jej organella komórkowe oraz ich funkcje. Aby utrwalić wiadomości dotyczące budowy komórki, każdy miał za zadanie wykonać jej przestrzenny model. Pomysłów nie było końca. Powstały bardzo ciekawe i zróżnicowane prace. Komórki zostały wykonane z różnych materiałów m.in. z plasteliny, pianki plastycznej czy styropianowych kul. Pojawiły się również „jadalne” modele komórki wykonane z galaretek oraz różnych owoców lub warzyw.

Uczniowie wykonując swoje zadanie przyswoili nazwy struktur komórkowych (m. in. jądro komórkowe, cytozol, rybosomy, wakuola, aparat Golgiego czy siateczka śródplazmatyczna) w perfekcyjny sposób.

Zapraszam do galerii zdjęć tych jakże ciekawych prac.

Aneta Żydek