Fundacja - Dziewczyna z zapałkami

Fundacja „Dziewczynka z zapałkami” zaprasza chętnych uczniów kl. I-III  gimnazjum do akcji pod hasłem „Baśniowa sprzedaż zapałek”. W czasie weekendu 22 i 23.05.2015 r. lub 29., 30, 31.05.2015 r. uczniowie/wolontariusze pełnić będą dyżury w supermarkecie INTERMARCHE, w czasie których pomagają sprzedawać baśniowe zapałki, jednocześnie pakują zakupy klientów. Dla uczniów działalność charytatywna jest dużą frajdą, dla marketu z kolei, pomoc przy pakowaniu stanowi usprawnienie obsługi, a klienci również są zadowoleni.

Fundusze uzyskane ze sprzedaży przekazywane są na rzecz dzieci najbiedniejszych.

Z zebranych funduszy Fundacja organizuje pomoc w postaci m in. zakupu podręczników, leków, dofinansowania obiadów oraz zapomóg losowych. Pozostałe pieniądze zasilą konto Fundacji, dzięki czemu może ona nadal działać i na większą skalę organizować bezpłatne ferie i wakacje w coraz większej ilości miast. Podczas pełnionych dyżurów uczniowie mają zapewniony posiłek. Za wzorowe zachowanie i skuteczną owocna pomoc otrzymują zaświadczenie/dyplom.

Szczegóły u pedagoga s. 47 II p. w gimnazjum