Mała ojczyzna

Jak wywierać wpływ na rzeczywistość wokół nas? Dlaczego o swoje miejsce zamieszkania warto dbać i być z niego dumnym? Do kogo się zwrócić, aby szybko i sprawnie zażegnać problem nurtujący lokalną społeczność? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszą chętni uczniowie klas II  z naszego gimnazjum, którzy biorą udział w II edycji projektu edukacyjnego „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”.

Projekt "Mała ojczyzna - wspólna sprawa" to prestiżowe przedsięwzięcie, które pozwala posiąść wiedzę, dzięki której możesz bardziej świadomie wpływać na lokalną rzeczywistość. W ramach projektu studenci-wolontariusze programu „PROJEKTOR” – wolontariat studencki wspólnie z uczniami naszej szkoły realizują warsztat edukacyjny, a później zorganizują edukacyjną grę terenową o tematyce aktywności obywatelskiej.

Ogólnopolski projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu oraz Fundację BGK i finansowany z przekazanych przez nią środków.