Fundacja „Dziewczynka z zapałkami” po raz piąty zaprasza chętnych uczniów kl. I, II i III gimnazjum do akcji pod hasłem „Baśniowa sprzedaż zapałek”. W czasie weekendu 15, 16 i 17.04.2016 r. uczniowie/wolontariusze pełnić będą dyżury w supermarkecie INTERMARCHE, w czasie których będą sprzedawać baśniowe zapałki i  pakować zakupy klientów.

Fundusze uzyskane ze sprzedaży przekazywane są na rzecz dzieci najbiedniejszych.

Z zebranych funduszy Fundacja organizuje pomoc w postaci m. in. zakupu podręczników, leków, dofinansowania do obiadów oraz zapomóg losowych. Pozostałe pieniądze zasilą konto Fundacji, dzięki czemu może ona nadal działać i na większą skalę organizować bezpłatne ferie i wakacje w coraz większej ilości miast. Podczas pełnionych dyżurów uczniowie mają zapewniony posiłek. Za wzorowe zachowanie i skuteczną owocną pomoc otrzymują zaświadczenie/dyplom.

Szczegóły u pedagoga sala 47, II p. w gimnazjum