KONKURS owoce i warzywa

„JEDZ WARZYWA I OWOCE, KTÓRE MAJĄ W SOBIE MOCE”

Regulamin konkursu na najciekawszy wiersz (rymowankę)

poświęcony zdrowemu odżywianiu się w ramach Programu edukacyjnego „Trzymaj formę!”

Cele konkursu: propagowanie zdrowego odżywiania się, rozwijanie twórczej aktywności, zdolności literackich ucznia.

Tematyka, forma utworów: tematem utworów jest zdrowe odżywianie się, uczniowie mają za zadanie stworzyć rymowankę lub wiersz bezrymowy o owocach i warzywach, które odgrywają ważne i istotne znaczenie dla zdrowia.

Jury zwracać będzie uwagę na pomysłowość, kreatywność oraz chwytliwość haseł zamieszczonych w utworze. Ważne jest także ciekawe wykorzystanie poznanych utworów o podobnej tematyce (kontekst kulturowy i literacki).

Uczestnicy: w konkursie mogą brać udział uczniowie klas I- III gimnazjum.

Nagrody: nagrody za I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia dla najciekawszych prac.

Termin- prace należy zgłaszać do nauczycieli polonistów do końca października.

Uwaga: prace mają być napisane w Wordzie, czcionka 12, format prac: A4. Prace w innym formacie nie będą brane pod uwagę. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, należy ją na odwrocie opisać tj. imię, nazwisko i wiek autora, klasa.

opracowanie: Katarzyna Woś, Anna Stawińska, Małgorzata Pietraś