8 lutego 2017 r. w gimnazjum miał miejsce apel, na którym podsumowaliśmy konkursy w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Dla przypomnienia uczniowie mogli wziąć udział w następujących konkursach:

1. Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Razem zmieniamy Internet na lepsze” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  2. Konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 13. edycji i bezpieczeństwem w sieci.
  3. Konkurs literacki na artykuł lub rozprawkę „Czy Facebook jest bezpieczny?”.
  4. Konkurs matematyczny na ułożenie zadania matematycznego o tematyce związanej z zachowaniem bezpieczeństwa w Internecie oraz I Szkolny konkurs „Moje hobby”.

Celem konkursów było m.in.:

• Popularyzowanie tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych
    oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami
    oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

Oto zwycięzcy:

1.Konkurs na projekt graficzny (plakat) w języku polskim zawierający hasło „Razem zmieniamy Internet na lepsze” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.

I miejsce – Amelia Plewik kl. I b

2.Konkurs na projekt graficzny (plakat) w języku angielskim zawierający hasło „Razem zmieniamy Internet na lepsze” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.

I miejsce – Katarzyna Wójtowicz kl. I d

II miejsce –Igor Bartoszcze kl. I a

wyróżnienie: Olga Paździor kl. I d

Angelika Kamińska kl. I d

Julia Węglińska kl. III c

3.Konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 13. edycji
i bezpieczeństwem w sieci (w języku polskim).

I miejsce – Dominika Chomicka kl. I a

wyróżnienie: Ewelina Rak kl. I a

4.Konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 13. edycji
i bezpieczeństwem w sieci (w języku angielskim).

wyróżnienie: Agnieszka Pietrzak kl. III b

Miłosz Ozimek kl. III c

5.Konkurs literacki na artykuł lub rozprawkę „Czy Facebook jest bezpieczny?”

I miejsce – Alicja Mazowiecka kl. II c

II miejsce – Julia Plewik kl. I c

III miejsce – Natalia Fryc kl. III c

wyróżnienie: Oliwia Abramowicz kl. I c

6.Konkurs matematyczny na ułożenie zadania matematycznego o tematyce związanej
z zachowaniem bezpieczeństwa w Internecie.

I miejsce – Alicja Mazowiecka kl. II c

II miejsce – Paweł Krusiński kl. II c

7.I szkolny konkurs „Moje hobby”.

I miejsce - Natalia Winiarska kl. III a

II miejsce - Aleksandra Blacha kl. III a

III miejsce - Alicja Mazowiecka kl. II c

wyróżnienie: Żuchnik Rafał kl. II b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!