targi17 m

Targi Edukacyjne na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń organizowanych przez nasze Gimnazjum. Co roku, dbamy o to, aby młodzież mogła korzystać jak najlepiej z funkcji, którą proponują Targi Edukacyjne, czyli wspieranie młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Lubelskie Targi Edukacyjne to największe wydarzenie o tym charakterze we wschodniej Polsce. Wydarzenie każdego roku przyciąga ponad 100 wystawców i ok. 10 tysięcy zwiedzających.
Targi Lublin na dwa dni stają się miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej publicznych
i prywatnych szkół oraz uczelni, także w zakresie oferty produktów, usług i rozwiązań dla placówek edukacyjnych i uczącej się młodzieży.

Nasi uczniowie klas III gimnazjum brali udział w ww. wydarzeniu 16 lutego 2017 r. Była to już 13. edycja Targów.

Tego dnia powstała Lubelska Strefa Zawodów, która była wspólną inicjatywą Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina. Na wyznaczonych stanowiskach stanęli m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, mechanicy. Była to doskonała okazja, żeby wypytać o wymagania, kwalifikacje i możliwe miejsca pracy po ukończeniu nauki.

Uczniowie interesujący się mechaniką mogli zajrzeć także do amerykańskiej szkoleniowej ciężarówki Show Car.

Wczytuję ...