EK

Prelekcja dla kl. I i II
na temat zdrowego odżywiania i edukacji konsumenckiej w ramach Ogólnopolskiego Programu „Trzymaj formę!”

7 marca 2017 r. (wtorek)

Czym jest edukacja konsumencka?

Edukacja konsumencka polega na nauczaniu umiejętności, postaw i przekazywaniu wiedzy niezbędnej do życia w społeczeństwie konsumpcyjnym.

Wiele osób nie jest świadomych swych zachowań konsumenckich i nie rozumie, jak i do jakiego stopnia może poprzez nie wpływać na gospodarkę, środowisko
i społeczeństwo.

Zajęcia mają na celu wyposażenie uczniów w  umiejętności potrzebne do bycia świadomymi konsumentami i do rozumienia swej roli jako uczestników systemu gospodarczego, czyli stworzenie lepszego społeczeństwa dla nas wszystkich.

HARMONOGRAM PRELEKCJI:

(mała sala gimnastyczna)