V edycja konkursu profilaktyczno-plastycznego

„PRZEMOC W CYBERPRZESTRZENI”

Cyberprzemoc jest formą przemocy, w której używane są media elektroniczne, głównie Internet i telefony komórkowe.

1. ORGANIZATORZY:
  2. Burmistrz Bełżyc, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bełżycach FILIA O PROFILU PEDAGOGICZNYM
  1. UCZESTNICY: Uczniowie klasy VI i VII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
  1. CELE KONKURSU
  • uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z korzystaniem z nowoczesnych technologii komunikacyjnych
  • zwrócenie uwagi na występowanie niebezpiecznego zjawiska „agresji elektronicznej”,
    a w szczególności cyberbullyingu i happy slappingu
  • rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności młodzieży
  • prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości młodzieży

Cyberbullying – jest formą znęcania się, zastraszania dziecka lub nastolatka przez rówieśników za pośrednictwem urządzeń elektronicznych: telefonów komórkowych lub komputerów.

Happy slapping (dosłownie „radosne okładanie”) -  Sprawca prowokuje, uderza lub znieważa ofiarę, podczas gdy inna osoba nagrywa ten akt kamerą w telefonie komórkowym. Następnie materiał (zwykle filmowy) jest publikowany w sieci lub w inny sposób rozpowszechniany elektronicznie.

1. PRACE  KONKURSOWE
  • warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej
    w formie plakatu lub komiksu
  • uczestnik przygotowuje dowolną ilość prac wykonanych wybraną przez siebie techniką w formacie A3, szkoła może zgłosić nieograniczoną liczbę prac
  • na odwrocie pracy powinna być załączona informacja zawierająca następujące dane:

- imię i nazwisko autora pracy

- wiek

- klasa

- nazwa szkoły, telefon kontaktowy

- imię i nazwisko opiekuna

• prace nie mogą zawierać treści wulgarnych i agresywnych
  • prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać
  • prace konkursowe nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność Organizatorów
  • Organizator zastrzega sobie prawo do ich wystawiania i nieodpłatnego reprodukowania
  • osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 roku Dz. U. nr 133 poz. 833, z póź. zm.)
  • autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami
  • nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej
    w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bełżycach
  • dla uczestników konkursu, w dniu wręczania nagród, zostanie zorganizowany wykład dotyczący cyberprzemocy