Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

26. kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole debata, która miała ścisły związek z realizowanym Programem Wychowawczo-Profilaktycznym. W ciągu roku szkolnego odbyły się bowiem w naszej szkole (kl. V-VII i oddziałach gimnazjalnych) spotkania profilaktyczne młodzieży z przedstawicielami Policji, zajęcia warsztatowe dla uczniów na temat „Porozmawiajmy o uzależnieniach-wybór należy do Ciebie”, konkursy profilaktyczne oraz miało miejsce spotkanie dla rodziców „Przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży”.

Przedsięwzięcie „Odpal myślenie-nie wchodź w uzależnienie” zwieńczyło nasze dotychczasowe działania. Jego adresatami byli uczniowie klas II gimnazjum, a uświetnili je następujący goście:
Pani Dorota Bielecka – sierż. sztab. z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie z Wydziału Prewencji,
Pani Magdalena Majewska – doktor Kliniki Toksykologii Uniwersytetu Medycznego
w Lublinie, Pani Paulina Gryka – terapeuta z Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” w Lublinie Pan Wojciech Sito – sierż. sztabowy – nasz dzielnicowy oraz Dyrekcja szkoły: Pani Małgorzata Bojar - wicedyrektor ds. dydaktycznych, Pani Lucyna Sobczak – wicedyrektor
ds. wychowawczych, Pani Janina Pruszkowska – pielęgniarka szkolna oraz nauczyciele.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane:

  1. Wypowiedzi uczniów dotyczące papierosów i alkoholu.
  2. Prezentacja dotycząca papierosów i alkoholu przygotowana przez uczniów.
  3. Scenki z udziałem uczniów - w formie materiału filmowego.
  4. Film dotyczący sądu nad alkoholem.
  5. Zabawa dla uczniów w formie krzyżówki.
  6. Refleksja zaproszonych gości.

Należy podkreślić ogromną rolę, jaką w trakcie przedsięwzięcia odegrali uczniowie. Poświęcili swój wolny czas, wykazali się ciekawymi pomysłami i wytrwałością w ich realizacji. Uczniowie samodzielnie opracowali scenariusze filmików, wywiadów oraz prezentację. Potrafili krytycznie ocenić postawy młodych ludzi w sytuacjach grożących utratą kontroli nad własnym życiem, a wreszcie poprowadzić spotkanie i sterować debatą włączając w nią zarówno uczniów, jak i ekspertów.

Miejmy nadzieję, że przekazana wiedza (w trakcie spotkania można było zadać konkretne pytania specjalistom) ustrzeże młodych ludzi przed pokusą sięgnięcia po różnego rodzaju środki psychoaktywne.

Zdjęcia>>

 

Wczytuję ...

Anna Dyguś

Renata Krasula

Anna Pac-Smoła

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo