Ekologiczne zabawki z odpadów!

Ekologia jest ważną częścią życia wielu z nas. Segregujemy śmieci, kupujemy ekologiczne jedzenie, ubrania, zabawki… A może warto czasem pomyśleć i zamiast kupować nowe – wykorzystać stare? Jeśli zastanowimy się chwilę przed wrzuceniem kolejnych rzeczy do kosza na papier, szkło czy plastik, na pewno uda nam się stworzyć z nich własne ekologiczne zabawki – a im mniej śmieci, tym lepiej dla naszego środowiska. Wiedzą to uczniowie z klasy 2 „b” realizujący w zdalnym nauczaniu cykl tematów poświęconych dbaniu o środowisko. Wiedzą oni, że ze śmieci można wyczarować wiele niebanalnych zabawek, które sprawią dużo radości. Ekologiczne zabawki z odpadów to naprawdę świetna zabawa! W ten sposób uczą się odpowiedzialności i zwiększają swoją kreatywność. Najczęściej wykonywanymi zabawkami z odpadów są zwierzęta, pojazdy, kuchenki, wózki, domki dla lalek, roboty, samoloty, wazony, torty, drzewa, a nawet duże domy dla dzieci. Tak naprawdę możliwości jest mnóstwo, a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Zabawki ekologiczne z odpadów to bardzo dobry pomysł na naukę i poznanie w praktyce  zjawiska recyklingu. Ekologiczne zabawki z odpadów to naprawdę świetna zabawa!

Anna Marcewicz