W ramach szerokiego Programu Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny” Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką objęli honorowym patronatem tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin.

15 maja 2014 r. przypada 20 rocznica ustanowienia tego dnia przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To szczególna okazja do refleksji nad życiem rodzinnym i mobilizacji do działań dla rodzin i w partnerstwie z rodzinami.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach zgłosiła swój udział w tym zaszczytnym przedsięwzięciu, ponieważ od lat kultywujemy w naszej szkole obchody Dnia Rodziny, Babci i Dziadka, Mamy i Taty, Dzień Dziecka. Wydarzenia i inicjatywy, które towarzyszą tym świętom, są zawsze czasem wspólnej radości rodzin, wychowawców i nauczycieli. Wiedząc jak ważna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, jak ważne są dobre relacje między pokoleniami, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci, jesteśmy zawsze otwarci na działania i inicjatywy tego rodzaju.

Pedagog szkolny – Bożena Watras