Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Fundacja Dzieci Niczyje od 2003 roku zajmuje się problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Kompleksowe działania badawcze, edukacyjne, medialne oraz pomocowe prowadzone są w ramach programu Dziecko w Sieci . Jednym z projektów realizowanych przez fundację, a w którym nasza szkoła bierze udział jest akcja „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

„Szkoła Bezpieczna w Sieci” to kolejny projekt realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Orange przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Choć głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów gimnazjum korzystających z Internetu oraz promocja pozytywnych zastosowań sieci, ale uważam że treści są jak najbardziej aktualne już w klasach IV – VI szkoły podstawowej.

 

W ramach projektu przygotowano m.in. rekomendacje dla szkół dotyczące zapobiegania i reagowania na zagrożenia online na terenie placówki. „Szkolne standardy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online” to kompendium wiedzy na temat rozwiązywania problemów związanych z zagrożeniami internetowymi dotyczącymi dzieci i młodzieży w szkole. Przedstawiono propozycje edukacyjne pozwalające na przekazanie uczniom w atrakcyjny sposób podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Publikacja obejmuje również propozycje procedur, których wdrożenie pozwala zminimalizować negatywne skutki zagrożeń, jakich nie udało się uniknąć.

Zachęcam wszystkich nauczycieli do zapoznania się z tymi treściami.

                                                                                                                                                          Bożena Watras - pedagog

{edocs}http://www.belzyce.edu.pl/dok-pedagog SP/szkolne-standardy-bezpieczenstwa.pdf,700,550{/edocs}

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo