W dn. 29 – 30 maja 2014 r. realizowane były w naszej szkole warsztaty profilaktyczne z udziałem uczniów klas II, IV i V, a prowadzone przez edukatora Centrum Profilaktyki i Edukacji „PROFED” w Krakowie. Przedsięwzięcie miało charakter profilaktyki nt. zdrowego odżywiania oraz uzależnień od alkoholu i napojów energetycznych /kl. IV, V/ i przeprowadzone zostało przez wykwalifikowanego instruktora – ratownika Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.  Przekaz wiadomości i umiejętności uczniom miał  formę pokazu multimedialnego wraz  z omówieniem. Połączony został z pokazem i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej /również dla uczniów kl. II/.

Uczniowie mieli okazję dokonania weryfikacji własnych opinii i postaw wobec wpływu niezdrowej żywności, alkoholu i napojów energetycznych na organizm człowieka. Zapoznali się również z obowiązującymi procedurami  i wytycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Brali udział w pokazie oraz ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem podstawowego sprzętu medycznego. Zajęcia, pomimo długiego czasu trwania /120 minut dla kl. IV i V oraz po 45 min dla każdej klasy II /cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Pedagog szkolny – Bożena Watras