Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci", realizowanym w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom". Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Członkiem komitetu honorowego została Joanna Kluzik - Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.
Konkurs ma na celu kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka.
W ramach Konkursu dzieci powinny zostać zapoznane z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o prawach dziecka i stworzyć prace plastyczne w aspekcie wybranego jednego lub kilku praw w niej zawartych.
Zaproponowana forma Konkursu wymaga od nauczycieli zapoznania dzieci z ich prawami, a poprzez zaangażowanie dzieci w przygotowanie samodzielnych prac plastycznych utrwala znajomość tych praw

w świadomości dziecka.

Prace powinny być wykonane na papierze w formacie A3 przy wykorzystaniu następujących technik: rysunek, malarstwo lub kolaż (praca płaska).

Komisja konkursowa wyłoni spośród uczestników Konkursu 12 laureatów, po 4 w każdej z grup wiekowych 6-10 lat, 11-13 lat oraz powyżej 13 lat.
W terminie ustalonym przez organizatora laureaci Konkursu wraz z opiekunem, nauczycielem zwiedzą Belweder, Pałac Prezydencki (planowane jest spotkanie z Małżonką Prezydenta RP Panią Anną Komorowską) oraz Centrum Nauki Kopernik, a w trakcie uroczystości otrzymają nagrody rzeczowe i dyplom.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu. Prace konkursowe z formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem należy przesyłać w terminie do dnia 10 listopada 2014 r. (data wpływu pracy konkursowej do Organizatora) na adres:

Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa

Wszystkie materiały dotyczące Konkursu znajdują się na stronie: WWW.sedziowierodzinni.pl

Bożena Watras – pedagog szkolny