Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie, propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei pomocy humanitarnej . Jednym z bardzo ważnych obszarów działań UNICEF jest edukacja i kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży na temat praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, a także bezpieczeństwa dzieci. Szkoły należące do Klubu uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, organizują działania na terenie własnej szkoły, korzystając z materiałów dydaktycznych UNICEF dotyczących szeroko rozumianych praw dziecka. Zawsze inicjatywom przyświeca ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

Nasza obecność w Klubie Szkół UNICEF to naprawdę dobry pomysł, biorąc pod uwagę aktywną działalność naszych uczniów w Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie Szkolnym, ZHP oraz wielu innych organizacjach szkolnych!!!

Bożena Watras – pedagog szkolny