Program edukacyjny „Moje dziecko idzie do szkoły” realizowany jest w naszej szkole od listopada wśród uczniów klas pierwszych, oddziałów przedszkolnych, ich rodziców i opiekunów.
Dobry start szkolny ma ogromne znaczenie dla dalszej edukacji. Dziecko pozytywnie nastawione do nauki chętniej będzie uczyło się i cieszyło z każdej nowej informacji. Rozpoczęcie nauki w szkole to przełomowy moment w życiu dziecka, a także jego rodziny. Kolejne lata nauki są okresem bardzo ważnym nie tylko z powodu zdobywanej przez dziecko wiedzy, ale także czasem istotnym dla jego zdrowia. W wieku szkolnym może rozwinąć się szereg problemów zdrowotnych, takich jak wady postawy, zaburzenia wzroku czy otyłość. W tym wieku kształtuje się wiele nawyków, utrwalają się zachowania, które będą umacniać zdrowie lub jemu szkodzić. Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla dziecka i jego rodziców momentem niezmiernie ważnym i trudnym, stąd też nasza obecność w tym programie.

Cel główny programu
•    Ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych u dzieci
rozpoczynających naukę w szkole, ich rodziców i opiekunów.
Cele szczegółowe
•    Podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia.
•    Uświadomienie rodzicom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych dzieci.
•    Przekonanie rodziców o słuszności działań profilaktycznych podejmowanych w szkole i w domu.
Treści programowe
•    Higiena osobista,
•    I i II śniadanie,
•    Bezpieczeństwo na drodze, w domu i w szkole,
•    Ruch na świeżym powietrzu,
•    Unikanie dymu tytoniowego i inne zagadnienia, w miarę potrzeb

Bożena Watras – pedagog szkolny

Program edukacyjny "Moje dziecko idzie do szkoły"

Dobry start szkolny ma ogromne znaczenie dla dalszej edukacji. Dziecko pozytywnie nastawione do nauki chętniej będzie uczyło się i cieszyło z każdej nowej informacji. Rozpoczęcie nauki w szkole to przełomowy moment w życiu dziecka, a także jego rodziny. Kolejne lata nauki są okresem bardzo ważnym nie tylko z powodu zdobywanej przez dziecko wiedzy, ale także czasem istotnym dla jego zdrowia. W wieku szkolnym może rozwinąć się szereg problemów zdrowotnych, takich jak wady postawy, zaburzenia wzroku czy otyłość. W tym wieku kształtuje się wiele nawyków, utrwalają się zachowania, które będą umacniać zdrowie lub jemu szkodzić. Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla dziecka i jego rodziców momentem niezmiernie ważnym i trudnym, stąd też nasza obecność w tym programie.

Cel główny programu

·         Ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych u dzieci

rozpoczynających naukę w szkole, ich rodziców i opiekunów.

Cele szczegółowe

·         Podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia.

·         Uświadomienie rodzicom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych dzieci.

·         Przekonanie rodziców o słuszności działań profilaktycznych podejmowanych

w szkole i w domu.

Treści programowe

·         Higiena osobista,