10 marca 2015 r. edukatorzy Małopolskiego Centrum Edukacyjnego z Krakowa przeprowadzili wśród uczniów kl. III – VI warsztaty profilaktyczne po hasłem:

„Wybieram spokój”;

„Decydujesz – zyskujesz”.

Warsztaty miały na celu rozwijanie u naszych uczniów umiejętności ochrony samego siebie przed współczesnymi środkami uzależniającymi /alkohol, narkotyki, papierosy, napoje energetyzujące, dopalacze/, uświadomienie czym jest zdrowie, uczenie sposobów ochrony przed uzależnieniem poprzez postawy asertywne. Podczas zajęć uczniowie poznali również przyczyny i źródła agresji, uświadomili sobie jej konsekwencje, zdobyli umiejętności wyrażania swoich emocji – szczególnie tych trudnych, a także rozwiązywania konfliktów na drodze porozumienia.

Bożena Watras – pedagog szkolny