„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

SAMORZĄD UCZNIOWSKI oraz  pedagog szkolny zapraszają wszystkich uczniów do współpracy w ramach szkolnej akcji „POMOC KOLEŻEŃSKA”.

Na pewno każdy z nas, nawet najzdolniejszy, znalazł się w sytuacji, kiedy musiał skorzystać z czyjejś pomocy, porady.  Pomoc koleżankom i kolegom, którzy mają trudności

z opanowaniem materiału szkolnego to bardzo fajny zwyczaj, czasem wręcz konieczny we współczesnej szkole, to też ogromna obopólna satysfakcja.

Rówieśnicy rozumieją się lepiej, „odbierają na tej samej fali”. Należy pamiętać, że gorsze oceny mogą pojawić się w różnym czasie i z różnych powodów (długa nieobecność w szkole, czasowa niedyspozycja, wiosna w sercu lub za oknem...), jednakże niezmiennie prowadzą do problemów.

Jeżeli potrzebujesz pomocy drugiej osoby – PRZYJDŹ DO NAS!

POMOC KOLEŻEŃSKA pozwala na:

-         nadrobienie zaległości po dłuższej nieuwadze lub nieobecności,

-         poprawienie ocen,

-         utrwalenie materiału,

-         nawiązanie nowych znajomości,

-         kształtowanie takich cech charakteru, jak: odpowiedzialność, obowiązkowość,koleżeństwo,

-         satysfakcję (pomagam, więc jestem!),

-         dobre wykorzystanie wiedzy i umiejętności uczniów

-         dbanie o atmosferę w klasie/szkole i poczucie, że można polegać na kolegach

Zespoły pomocy koleżeńskiej będą funkcjonować w naszej szkole od listopada 2015r. Osoby chętne do pracy w tych zespołach mogą się zapisywać u opiekuna SU. Wszystkich serdecznie zapraszamy.