Biorąc pod uwagę naturalną potrzebę ruchu dzieci 6 – letnich, zmianę środowiska edukacyjnego, a co się z tym często wiąże, zagubienie i wycofanie, włączyliśmy uczniów kl. I c, d, e do zajęć w ramach programu „Wyginam śmiało ciało”. Zajęcia prowadzone są we współpracy z psychologami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełżycach i mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci. Ćwiczenia pozwalają dzieciom na wyrażanie siebie w kreatywnym, rozwijającym ruchu, wyzwalają wewnętrzną ekspresję i potencjał oraz wzmacniają rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny dziecka.

Są też świetną zabawą z elementami improwizacji. Ćwiczenia są szczególnie polecane dzieciom nieśmiałym, z trudnościami komunikacyjnymi, emocjonalnymi.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Kl. I d – 20 stycznia, godz. 11.20