W roku szkolnym 2015/2016 przypada X edycja Programu „Trzymaj Formę!”. Hasło przewodnie tej edycji  – „ Teraz Polska Trzyma Formę!”

Uczniowie klas VI naszej szkoły, również w tym roku szkolnym realizują ten program. Pracują metodą projektu edukacyjnego pod kierunkiem swoich wychowawców, nauczyciela przyrody oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

Trzymaj Formę to ogólnopolski program edukacyjny promujący zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Organizatorami programu są : Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” (partnerstwo publiczno-prawne), a koordynatorami (we wszystkich województwach i powiatach ) specjaliści oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Patronat nad programem przyjęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz  Instytut Żywności i Żywienia.

Głównym celem opisywanego programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie poprzez edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży, a zwłaszcza promocję zasad aktywnego stylu życia  i zbilansowanej diety.

Jest adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ostatnich klas ( V i VI ) szkół podstawowych i ich rodziców. W całym kraju obejmuje blisko 8000 szkół, głównie gimnazjów.

Pod względem ilości szkół i uczniów realizujących program w całej Polsce jest to największy program edukacyjny w Unii Europejskiej.

Zaopatrzony jest w zestaw materiałów edukacyjnych, składający się z następujących elementów:

• poradnik dla nauczyciela
  • broszura dla ucznia