We wtorek, 26 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów kl. IV i V z przedstawicielem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie nt. zachowań agresywnych i przemocowych uczniów względem rówieśników oraz prawnych konsekwencji takich czynów.

Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja, jakie są ich przejawy oraz o tym, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Przypomnieli sobie również o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie uczniów w społeczności szkolnej. W trakcie spotkania funkcjonariusz policji udzielił krótkiej instrukcji samoobrony w przypadku kontaktu dziecka z psem lub agresywnym nieznajomym. Przypomniał również o bezpiecznym zachowaniu w drodze do szkoły.

Było to bardzo ważne i pouczające spotkanie. Dzięki niemu uczniowie po raz kolejny uświadomili sobie, że przemoc i agresja są negatywnymi zachowaniami oraz że należy się im stanowczo przeciwstawiać.

Bożena Watras – pedagog szkolny