Klasy 0 – III Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach uczestniczą w bieżącym roku szkolnym w projekcie "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" który:

• wzbogaca ofertę edukacyjną dla klas 0-III,
  • posiada wieloaspektowy, spójny charakter doskonale wpisujący się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej,
  • przekazuje rzetelną wiedzę naukową na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej podaną w przystępny i nieszablonowy sposób – oprócz materiałów przygotowanych na lekcje, oferuje pogłębioną wiedzę, która nieustannie jest uzupełniana na portalu www.aktywniepozdrowie.pl w postaci ponad 400 artykułów,
  • przewiduje wiele wartościowych nagród – dla nauczycieli, dzieci oraz szkół.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Bożena Watras – pedagog szkolny