27 października bieżącego roku uczniowie kl. I – V uczestniczyli w prelekcjach, według wcześniej opracowanego harmonogramu, prowadzonych przez pracownika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Tematy omawiane podczas spotkań:

• Bezpieczna droga do szkoły i domu
  • Bezpieczny Internet
  • Razem przeciwko przemocy domowej i rówieśniczej

Uczniowie mogli uświadomić sobie jakie zagrożenia czyhają na nich na ulicy i w Internecie, jak szkodliwe treści są dla nich dostępne w sieci oraz jak wielka i niezastąpiona jest rola rodziców w zapewnieniu im codziennego bezpieczeństwa. Poruszona była również problematyka zachowań krzywdzących, stosowanych zarówno przez dorosłych wobec dzieci, jak i agresji i przemocy rówieśniczej. Omówione zostały też konsekwencje prawne dla sprawców takich zachowań.

Bożena Watras – pedagog szkolny