Informacja dla uczniów.

Jak wziąć udział w konkursie?

1.Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją wychowawcy lub do pedagoga szkolnego.

2.Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej,

techniką dowolną.

3.Pamiętaj, że praca powinna być́ wykonana bez użycia nowych technologii.

Termin zgłaszania prac przez uczniów: 30 listopada 2016 r.

Termin zgłoszenia prac na platformie przez Koordynatora Konkursu po stronie szkoły do

Etapu Ogólnopolskiego – 7 grudnia 2016 r.

W każdym zadaniu konkursowym nagradzamy 10 najlepszych prac wśród uczniów klas I- III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV- VI .

Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10. Powodzenia!

TEMATY ZADANIA KONKURSOWEGO.

1. Wyobraź sobie, że napisałeś/́napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w Internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.

2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w Internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole.

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

a) Chronię swoje dane w sieci.

b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.

c) Dbam o wizerunek w online.

d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów

e) Kontroluję czas spędzony w Internecie.

f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.

g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.

h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w Internecie jest nie tak.

3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Bożena Watras – pedagog szkolny