We wtorek, 8 listopada, uczniowie klas piątych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełżycach w ramach programu „Skoncentruj się”. Ćwiczenia prezentowane przez panią psycholog, pokazały uczniom jak bardzo mogą one pomóc poprawić koncentrację ich uwagi, ale również spostrzeganie, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową i orientację wzrokowo-przestrzenną. Koncentracja uwagi jest kluczową umiejętnością dla wszystkiego czego się uczymy i co robimy, a raczej chcemy zrobić dobrze. Powinniśmy więc wciąż ćwiczyć tę umiejętność u dzieci i młodzieży, aby w istotny sposób zwiększyć szybkość i skuteczność uczenia się.

Bożena Watras – pedagog szkolny