W piątek, 9 grudnia, odbyły się w naszej szkole pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowane przez instruktora Lubelskiego Oddziału PCK. W pokazach wzięli udział uczniowie kl. 0„a”, 0„b”, II„a”, II„b”, II„c”, II„d”, II„e”. Obserwowali czynności oceniające stan poszkodowanego oraz w jaki sposób bezpiecznie udzielić mu pierwszej pomocy. Następnie pod czujnym okiem prowadzącego samodzielnie wykonywali wszystkie obserwowane wcześniej zadania.. Spotkanie przygotowało uczniów do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń oraz pozwoliło na zdobycie teoretycznych i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych zdarzeniach życia codziennego.

Bożena Watras – pedagog szkolny